NEWS

2017 Prize Winners

After a very successful senior prize giving evening enjoyed by all please see below a list of the winners for 2017

Anyone who did not attend the Prize Giving and received an award should contact Julie Crake to organise a pick up  of your Award. Thank you to everyone who attended the fantastic event and our sincerest congratulations to those who received awards.  We wish you all a relaxing summer and look forward to seeing you all next season.

HAREWOOD PRIZE WINNERS 2017

Team Prizes

 

Team Most Valueable Player Most Improved Player

 

Div 1 Men Bradley Paterson Flynn Marshall

 

Div 2 Blue Men Vaughan Greenfield Emil Collins

 

Div 2 Red Men Levi Hines Tom Glover

 

Div 3 Green Men Ash Reihana Ryan Connelly

 

Div 3 Yellow Men Elliot Rice Ryan Bezuidenhout

 

Youth 1 Boys Luke MacLeod Hugh Fraser

 

MWKO Red Men Ivo Rongen Will Hayde

 

MWKO Blue Men Tony Hutchins Brendon Hynman

 

Grass Men Tim Easterbrook Gary Langley

 

Div 1 Women Blaire Shadforth Molly Dougherty

 

Div 2 Red Women Zanna McCleary Meg Smith

 

Div 3 Level 1 Red Women Brydie Washington Rebecca Owens
Div 3 Level 1 Blue Women Grace Thomson Olivia Sidwell
Div 3 Level 2 Red Women Lucy Mayne Mikela King
Div 3 Level 3 Blue Women Lily Hunter Kate Dawson
MWKO Women Rachel Stewart Charlotte Black

 

Grass Women

 

Hannah Mitchell Karen Bartosh

 

CPL Awards – Women

Most Valueable          Jordy Grant

Most Improved           Libby Collings

Defender                    Millie Calder

Striker                        Anne McKechnie

 

CPL Awards – Men

Most Valueable          Ryan Cocking

Most Improved           Hamish Findlay

Defender                    Tom Mallon

Striker                         Andrew Sherratt

 

Club Awards

Most Promising Senior Player

Women           Millie Calder

Men                Hamish Findlay

 

Most Promising Youth  (Murray Family)

Girls                Molly Mackay-Stewart

Boys                Luke MacLeod

 

Goalie Award             Tom Mallon

 

Umpire Awards

Junior             James-Paul Mountstevens

Senior             Brodie Greenfield

 

Coach of the Year      Mark Paterson

Team Award (Most Goals)   Div 2 Women (on goal difference)

Primary Club Member Award         Peter Wilkinson

Senior Club Member Award           Kim Grafton

 

Scholarships

Goalie (Elaine Jensen)          Blaire Shadforth

Senior Women                       Emilie Aitken

Senior Men                            Henry and Olly Snape

Primary Girl                            Katie Bond

Primary Boy                           Ben Harris

 

Fetch/Patrick Coupe Scholarships

Hugh Nixon, Quinn Farrant, Arnika Stone, Arabelle McGuickan